rok ukończenia

2023

miejsce realizacji

Nowa Wieś

Inwestor

Gmina Wronki

Kategoria inwestycji

Obiekty publiczne i zabytkowe

O inwestycji Rozbudowa Szkoły Podstawowej, ul. Szkolna 5

Inwestor: Gmina Wronki

Inwestycja polegała na rozbudowie istniejącej szkoły podstawowej w Nowej Wsi k. Wronek. W ramach rozbudowy zostały rozebrane 2 budynki wykorzystywane dotychczas do celów edukacyjnych i 1 budynek gospodarczy, w miejscu których powstanie nowy obiekt połączony z istniejącym budynkiem szkoły. Rozbudowywany obiekt składa się z 9 sal lekcyjnych, sali sportowej wraz z szatniami, biblioteki, świetlicy, stołówki, zaplecza socjalnego kuchni, pokoju nauczycielskiego, sekretariatu i gabinetów dyrektorskich, ale również zewnętrznego boiska wielofunkcyjnego, 2 placów zabaw, siłowni terenowej, boiska do streetball’a, bieżni wraz ze skocznią w dal i wiat rowerowych.

Szkoła znajdująca się w Nowej Wsi została rozbudowana, zmodernizowana oraz dostosowana do potrzeb uczniów i kadry nauczycielskiej. Budynek jest przestronny i samowystarczalny energetycznie, dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej. Przestrzeń zachęca do aktywnego wypoczynku oraz rekreacji uczniów.

 

Zalety inwestycji:

– 2 bezpieczne place zabaw
– wiaty rowerowe
– sala sportowa wraz z szatniami
– zewnętrzne boisko wielofunkcyjne
– boisko do streetball’a
– bieżnia do skoku w dal
– siłownia terenowa

Lokalizacja

Budynek znajdować się będzie przy ul. Szkolnej 5 w Nowej Wsi – zaledwie 4 minuty od Wronek. Okolica jest spokojna z licznymi terenami zielonymi.